طرح آموزش ارزش آفرینی روستایی

در این سرفصل قصد داریم تا در کنار هم به یک سوال اساسی پاسخ دهیم:
اگر به دنبال کسب درآمد در روستا هستیم، اولین سوالی که باید خودمان به آن پاسخ دهیم، این است که بیشتر تمایل داریم به عنوان کارمند یا کارگر برای دیگران کار کنیم یا ترجیح می دهیم که یک کسب و کار مستقلی را برای خودمان راه اندازی کنیم. کسب و کاری که از یک جهت، درآن رییس و مرئوس خودمان هستیم و ممکن است چند نفر را هم مشغول به کار کرده و به لطف خدا، نان سفره چند خانواده دیگر را هم تامین کند (که شیرین و رضایتبخش است.) و از دیگر سو مشکلات و سختی های خاصی هم دارد. حقوق ثابتی ندارد و ممکن است زود به سود نرسد. در تامین منابع مالی، گرفتن مجوزها و … ممکن است هزار مانع اداری را در پیش رو داشته باشیم و …(که شاید تلخی هایی هر چند مقطعی داشته باشد؛ تلخی هایی که با امید به موفقیت بسیار لذتبخش است.)
خلاصه اینکه در این فصل می خواهیم یک تعیین تکلیف اولیه داشته باشیم و به قول معروف «مسیر شغلی»مان را تعیین کنیم: کارآفرینی یا کارمندی؟ مسئله این است…
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– مفهوم کارآفرینی روستایی
– ویژگی های کارآفرینان
– مزایا و محدودیت های کارآفرینی روستایی
– تجربیات کارآفرینی روستایی
– نکات اخلاقی و آموزه های دینی و ارزشی کارآفرینی
– الگوهای عمومی راه اندازی کسب و کار روستایی
– ساز و کار بررسی ظرفیتهای اقتصادی و مزیت های نسبی روستا
– ملاحظات مربوط به توسعه پایدار و حفظ منابع طبیعی و بافت اجتماعی روستا

اولین چیزی که برای انتخاب و راه اندازی کسب وکار نیاز داریم، «طرح و ایده» است. طرح و ایده، موضوع و برنامه کلی کسب و کاری است که در نظر داریم اجرا کنیم. معمولاً آدم های خلاق ایده های بیشتری برای پاسخ به سوالات دارند. پس برای ارائه ایده های بیشتر و متنوع تر بایست سعی کنیم با روش های مختلف، خلاقیت مان را افزایش دهیم.
اگر ایده ای که داریم، فکر بکر و تازه ای باشد؛ -که کمتر به ذهن کسی می رسد. و اگر برنامه خوب و مناسبی برای کسب و کارمان داشته باشیم؛ دیگران هم با رغبت و تمایل بیشتری با ما همراه می شوند. شرکای سرمایه گذار، بانک و سایر منابع مالی هم راحت تر توجیه می شوند، تا در تامین سرمایه موردنیاز مشارکت کنند؛ و …
در این سرفصل ضمن آشنایی با روش های مختلف افزایش خلاقیت، در کنار هم ایده یابی و ایده پردازی را تمرین خواهیم کرد؛ و به این مسئله می پردازیم که با توجه به داشته هایمان و منابع موجود در روستا و محل زندگی و پیرامون مان چه کسب و کاری را شروع کنیم تا احتمال موفقیت مان در آن بیشتر باشد؟ …
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– تعریف ایده، فرصت و خلاقیت
– موانع خلاقیت و نوآوری در مناطق روستایی
– منابع مهم شناسایی فرصت و ایده پردازی در محیط روستا
– تجربیات بومی نوآوری روستایی
– تکنیک های پرورش خلاقیت فردی و گروهی
– تکنیک بارش فکری پیرامون یک موضوع روستایی

گاهی پیش می¬آید که چندین ایده برای کسب و کارمان در نظر داریم و نمی توانیم از بین آنها، بهترین را انتخاب کنیم. یا گاهی اوقات ایده ای که در ذهن داریم خام است و برای ارائه به دیگران باید کمی بیشتر به ابعاد و زوایای آن بپردازیم.
این خیلی مهم است که اشراف کاملی نسبت به کسب و کاری که می خواهیم راه اندازی کنیم پیدا کنیم؛ تا بهتر بتوانیم از آن دفاع کنیم.
همیشه وقتی یک مسئله را از زوایای مختلف نگاه می کنیم، ایده های متنوع تری برای حل آن به ذهن می¬رسد.
در این سرفصل قصد داریم تا به طرق گوناگون از بین گزینه¬های مختلفی که برای راه اندازی کسب و کارمان داریم. یکی را انتخاب و پردازش کنیم. ایده ای که هم مورد علاقه مان باشد؛ هم توانایی و قابلیت اجرای آن را داشته باشیم.
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– الگوها و شیوه های سنجش و ارزیابی ایده/فرصت¬
– تکنیک¬های ایده پردازی و پرورش ایده¬ها (“چرا؟”، “چه می¬شد اگر …؟”، “طوفان فکری”) در محیط روستا
– تکنیک SCAMPER
– کاربست غربالگری ایده¬ها(براساس علاقه، قابلیت¬اجرا، مهارت¬وتجربه، درآمدزایی، نیاز بازار، دسترسی¬به¬منابع، سهولت در راه¬اندازی)

همیشه باید دقت داشته باشیم که اگر بهترین تولیدکننده نیز باشیم، اما برای بازاریابی و فروش محصول مان برنامه ای نداشته باشیم؛ نه تنها موفق نخواهیم بود، بلکه متحمل ضرر هم می شویم. البته در این بخش می توانیم از کمک خبرگان فروش و بازریابی نیز استفاده کنیم؛ اما مسلماً در مراحل اولیه برنامه ریزی تولید بایست به بازار و نیاز بازار هم فکر کرد. در بازاریابی چهار رکن اساسی وجود دارد:
محصول: محصول / خدمت ما چیست؟ برای چه قشری از مشتریان و با چه کاربرد و کیفیتی تولید و عرضه می شود؟ ویژگی های ممتاز این محصول / خدمت نسبت به محصولات مشابه چیست؟ و …
قیمت: قیمت تمام شده محصولات ما چقدر است؟ این محصولات با چه قیمتی در بازار عرضه می شود؟ و …
کانال های توزیع: محصول یا خدمت ما از چه طریقی و با چه وسیله ای به دست مشتریان می رسد؟
برنامه های ترفیع فروش: تبلیغات و اطلاع رسانی، خدمات جانبی و پس از فروش و …
در این سرفصل قصد داریم تا با زبانی ساده و بصورت کاملاً تجربی و عملیاتی شیوه های فروش محصولات روستایی را با هم مرورکنیم. برای درک بهتر مطالب، حتی¬المقدور از تجربیات دوستانمان در فروش محصولات نیز استفاده خواهیم کرد.
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛

– مفهوم بازار و بازاریابی و بازارسنجی محصولات روستایی
– تعاریف و مفاهیم آمیخته بازاریابی (4p)
– تجربیات موفق بازاریابی محصولات روستایی
– فنون مذاکره و برقراری ارتباط اثربخش
– قیمتگذاری محصولات روستایی
– تبلیغات و روش¬های نفوذ در بازارهای محلی و فرامحلی
– بسته بندی و سورتینگ محصولات روستایی
– تحلیل بازار و شناسایی نیازهای بازار
– انتخاب روش¬ مناسب برای عرضه محصولات¬روستایی در بازار

برای شروع یک فعالیت اقتصادی و راه اندازی یک کسب و کار سه قالب کلی وجود دارد:
– راه اندازی انفرادی و تک مالکی کسب و کار: در این قالب صرفاً خودمان مالک و تصمیم گیرنده اصلی کسب و کار هستیم.
– راه اندازی کسب وکار به صورت شراکتی: براساس انواع عقوداسلامی (که در متن درس مرور خواهیم کرد.)، عقد شراکتی بین دو یا چند نفر به امضا می رسد. براساس این قرارداد هریک از طرفین متعهد تامین بخشی از کار یا منابع موردنیاز می شوند.
– تاسیس شرکت براساس استانداردهای قانونی: در قانون تجارت 7 نوع شرکت، در قانون تعاون دو قالب اصلی و 7 قالب فرعی شرکت تعاونی و در قانون تعاون روستایی 7 قالب حقوقی برای ثبت شرکت و شروع فعالیت به صورت حقوقی تعریف شده است. علاوه براین ساختارهایی از جمله صندوق های اعتباری و … نیز در قانون دیده شده است؛ این موارد در شرح درس به طور مفصل تشریح می شود.
از بین سه قالب فوق طبعاً ثبت شرکت و شروع فعالیت به صورت شرکتی بیشتر توصیه می شود. چراکه از یک سو زیرساختهای حقوقی و قانونی آن به صورت منظم تری تعریف شده؛ و از دیگر سو سازمان و ساختار بهتر پویاتری برای مدیریت کسب و کار ایجاد می نماید. اما برای ثبت شرکت، قبل از آشنایی با ساختارهای حقوقی و قوانین و مقررات، باید به کار گروهی اعتقاد داشته باشیم و آمادگی کار تیمی را داشته باشیم.
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– الگوهای راه اندازی کسب و کار (انفرادی، شراکتی و شرکتی)
– معرفی انواع شرکت های تجاری و مزایا و محدودیت های هر یک از قالب های حقوقی مطابق قانون تجارت
– معرفی انواع شرکت تعاونی و امتیازات دولتی و غیردولتی این قالب نسبت به سایر قالب های کسب و کار
– تشریح ابعاد خدماتی و تسهیلاتی سازمان تعاون روستایی
– معرفی انواع قالب های تشکلی ذیل سازمان تعاون روستایی
– معرفی صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی
– فرآیند ثبت به تفکیک انواع شرکتها (مراحل اداری، حداقل سرمایه گذاری، حداقل تعداد سهامداران و تعهدات حقوقی)
– مرور قوانین و مقررات فرآیند تشکیل شرکت تعاونی
– تمرین عملی تکمیل فرم اساسنامه شرکت تعاونی

قبل از ورود به هر فعالیتی (اقتصادی یا غیراقتصادی) طبعاً باید با اصول و قواعد و قوانین و مقررات مربوط به آن فعالیت آشنایی نسبی پیدا کنیم. خیلی پیش آمده است که برای انجام یک کار اداری جزیی، مرجع پیگیری و فرآیند اداری را درست متوجه نشده ایم؛ به قول معروف لقمه را دور سر خودمان چرخانده ایم و نهایتاً یک کار چند روزه را طی چند ماه به نتیجه رسانده ایم. در هر کسب وکاری خواسته یا ناخواسته در مراحل مختلف (ثبت شرکت، اخذ مجوزها، دریافت امتیازات حامل های انرژی، دریافت تسهیلات و …)، ناچاریم مراجعاتی به سازمان ها و دستگاه های دولتی داشته باشیم.
در این سرفصل سعی داریم تا کاملاً متناسب با فضای موجود و نظام اداری کشور، فرآیندهای اداری مربوط به کسب و کار را به انضمام مراحل و مدارک و شرایط هریک از فرآیندها به صورت دقیق بررسی کنیم.
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– اولویت ها و مزایای نسبی منطقه بر اساس اسناد توسعه ای دستگاه های دولتی
– مدارک و مراحل قانونی راه اندازی و توسعه کسب وکار (موافقت نامه های اصولی، پروانه بهداشتی، پروانه تاسیس، پروانه بهره برداری و معرفی مراجع صدور)
– فرآیند صدور پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری با تاکید بر بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی
– فرآیند دریافت زمین از محل اراضی ملی و منابع طبیعی
– فرآیند دریافت پروانه حفر چاه آب و دشت های آزاد منطقه
– فرآیند دریافت امتیازات و نصب انشعابات حامل های انرژی

از هر چه بگذریم سخن پول خوش تر است!!!
همواره یکی از چالش های اصلی راه اندازی کسب وکار، تامین منابع مالی موردنیاز بوده و هست. و در این بخش متاسفانه همیشه چشم امیدمان به بانک بوده است. غافل از اینکه وام های بانکی هم ضمائن و وثایق متعددی می طلبد و هم نرخ بهره بالایی دارد؛ و از همه مهمتر اینکه راهکار های جایگزین بمراتب متنوع و متعددی برای تامین مالی کسب و کار، در کنار وامهای بانکی قابل تعریف است؛ راهکارهایی ازجمله شراکت در قالب عقود اسلامی، تاسیس صندوق¬های اعتباری و … که غالباً از آنها بی خبریم.
در این سرفصل به مرور و بررسی روش های مختلف (دولتی و غیردولتی) تامین منابع مالی کسب و کار خواهیم پرداخت. ضمن اینکه در مقوله تسهیلات بانکی نیز بنا داریم تا کاملاً متناسب با فضای موجود نظام بانکی کشور، شرایط و مدارک و ضوابط بانک های عامل خصوصی و دولتی فعال در سطح کشور را در بخش تسهیلات اشتغال، تشریح و مقایسه کنیم.
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– منابع و روش های غیردولتی تامین مالی کسب و کار
– منابع دولتی و حاکمیتی تامین اعتبار کسب و کار روستایی
– انواع تسهیلات بانکها و صندوق های مالی و اعتباری (مراجع، مدارک، شرایط و مراحل اخذ تسهیلات اعتباری)
– ساختار صندوق های اعتبارات خرد
– احکام و مبانی عقیدتی معاملات مالی و اقتصادی
– فرآیند تشکیل صندوق های اعتبارات خرد روستایی
– ساز و کار عضویت در صندوق های توسعه بخش کشاورزی و تعاون روستایی ایرانیان و تعاونی های اعتبار و تشریح خدمات این مجموعه ها

طرح کسب و کار (BP) مهمترین سندی است که در کسب و کار ما وجود دارد. همه م یدانیم که در هر کاری، برنامه ریزی قبلی هزینه های را به شدت کاهش داده و در عین حال سرعت و اثربخشی فعالیت را افزایش می دهد. طرح کسب و کار چنین کاربردی دارد. درBP تمام ابعاد و جوانب برنامه کسب و کارمان به صورت دقیق و مدون تشریح می شود. به گونه ای که اولاً تکلیف مان با خودمان روشن شود و برنامه مان مشخص شود و ثانیاً یک نفر بیرونی با مطالعه این سند بتواند از کم و کیف طرح و برنامه ما سر در بیاورد. طرح کسب و کار از بخش های مختلفی اعم از معرفی کسب و کار و محصول، مطالعات بازار، تحلیل و بررسی فنی تولید و امکان سنجی مالی و اقتصادی شامل می گردد؛ که در متن درس بیشتر و دقیق تر تشریح خواهیم کرد.
***
رئوس مطالب در فایل آموزشی پیوست عبارتند از؛
– ضرورت و اهمیت برنامه ریزی و تدوین طرح کسب و کار
– مبانی امکانسنجی فنی، مالی و اقتصادی کسب و کار
– بخش های مختلف طرح کسب و کار استاندارد
– چهارچوب استاندارد محاسبه هزینه – منفعت کسب و کار
– ملاحظات مربوط به تامین، تخصیص و مدیریت منابع
– معرفی و تشریح محصول/خدمات و مزایای رقابتی آن
– برنامه ریزی بازاریابی و فروش محصول (شناخت مشتریان، رقبا، فضای کسب وکار و کانالها و راهکارهای ارتقا فروش محصول)
– محاسبه و برآورد ظرفیت تولید براساس حجم تقاضای بازار و منابع و امکانات در دسترس
– مکانیابی محل استقرار کسب و کار
– برآورد هزینه ها و محاسبه نسبت های مالی پروژه
– کاربست تدوین طرح کسب و کار

گالری تصاویر

[unitegallery gallery2]

تجربه من

تجربیات کارآفرینان روستایی

فهرست دوره های برگزار شده

barbour pas cher barbour pas cher barbour pas cher barbour pas cher barbour pas cher golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi golden goose saldi doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher moncler outlet online moncler outlet online moncler outlet online moncler outlet online moncler outlet online